Çerez Örnek

EDUROAM

 

eduroam (EDUcation ROAMing), kullanıcıların misafir olarak gittikleri kurumlarda kolaylıkla internete bağlanabilmeleri için geliştirilmiş radius tabanlı bir kimlik doğrulama altyapısıdır. eduroam üyesi kurumların kullanıcıları, kendi kurumlarındaki kullanıcı adı ve şifrelerini kullanarak taşınabilir cihazlar ile başka bir eduroam üyesi kurumda kablosuz ağa bağlanabilmektedir. Dünya üzerinde şu an 106 ülkede birçok üniversite eduroam'a katılmıştır. Türkiye'de katılan üniversitelerin güncel listesi ULAKBİM' in sayfasından görülebilir.

EDUROAM Bağlantısı yapılması durumunda EDUROAM Kullanım Sözleşmesi dosyasında belirtilen tüm şartlar kabul edilmiş sayılacak ve herhangi bir hukuki sorun ile karşılaşılması durumunda sözleşmedeki yaptırımlar dikkate alınacaktır.

Ege Üniversitesi Akademik Personeli, EDUROAM ağına bağlantı için kullanıcı adı olarak e-posta adreslerini (ad.soyad@ege.edu.tr) ve şifre olarak e-posta şifrelerini kullanacaklardır..

EDUROAM ağına bağlantı için,

Önlisans, Lisans ve Lisansüstü tüm öğrencilerimizin;

Kullanıcı adları olarak, öğrenci e-posta adreslerini (ogrencino@ogrenci.ege.edu.tr)

Parolaları, T.C. Kimlik numaraları olacak şekilde açılmış durumdadır. (kimlik.ege.edu.tr sayfasında parola değiştirilmiş ise yeni oluşturulan parola girilmelidir).


Akademik ve İdari Personelimiz için;

Kullanıcı adı, ad.soyad@ege.edu.tr

Parola ise, kimlik.ege.edu.tr ye girilen parola olacak şekilde girilmelidir.


Türkiye'deki EduRoam Üyesi Üniversiteler

 

Ayarlar

Android

İPhone/İPad/İTouch

MacOS X

Windows 7

Windows 8

Windows 10 ve Windows 11

 

Secure W2

Kurulum programı indirmek için kullandığınız Windows sürümünü seçiniz.

Windows 7 işletim sistemi

Windows 8 ve üzeri işletim sistemleri


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ